زعفران در فهرست ده خوراکی گران دنیا

اگر نوشته های قبل که در آن به صورت مختصر درباره دلایل گرانی زعفران گفتیم یا جدول ارزش غذایی زعفران را دیده باشید به خوبی می دانید چقدر از انواع ویتامین ها و مواد آلی غنی است. بنابراین از خواندن این تیتر نباید خیلی تعجب کرده باشید. بله ، خرید زعفران درجه یک برای شما احتمالاً ارزان تمام نمی شود. به همین بهانه در این نوشته از دید وب سایت مام به فهرست ده خوراکی گران دنیا نگاهی می اندازیم:

۱- خاویار ایران (۲۵٫۰۰۰ دلار هر کیلوگرم)

درست خواندید. برای هر کیلوگرم خاویار از ماهی های فوق العاده کمیاب که در آب های دریای خزر زندگی می کنند باید حدود ۲۵ هزار دلار پرداخت کرد. به نظر می رسد باید چنین خاویاری را باید در کانتینری ساخته شده از طلای ۲۴ عیار جابجا کنیم.

خاویار ایران
خاویار ایران

۲- هات چاکلت فریز شده ۲۵٫۰۰۰ دلاری

این یک رکورد ثبت شده در کتاب گینس به شمار می رود آن هم برای هات چاکلت مسخره ای که از ۲۸ نوع کاکائو درست شده که نیمی از آن ها از گران ترین نوع در جهان هستند.

هات چاکلت فریز شده
هات چاکلت فریز شده

۳- خوراک خرچنگ فریتا ۱٫۰۰۰ دلاری

این غذا تا یک ماه شما را می سازد. البته گویا فقط در هتلی در نیویورک سرو می شود. روی آن با حدود ۳۰۰ گرم خاویار و ۴۵۰ گرم خرچنگ پوشانده شده است و شش تخم مرغ و سیب زمینی که در زیر آن قرار دارد مشخصاً برای زیر سازی به کار رفته است. اگر فکر می کنید ۱۰۰۰ دلار برای شما گران است می توانید ظرف کوچک تر ۱۰۰ دلاری را هم سفارش دهید.

خوراک خرچنگ فریتا
خوراک خرچنگ فریتا

۴- فلوربرگر ۵٫۰۰۰ دلاری

در رستوران  Fleur در شهر لاس وگاس امریکا که توسط سرآشپز معروف Hubert Keller اداره می شود، می توانید آخر برگرهای دنیا را سفارش دهید. قسمتی از گوشت گاو کوبیده شده با ترافل های سیاه و سبزی فویی، سس مخصوص دست ساز. اگر شک دارید که ارزشش رو داره یا نه بهتره بگم با اون سیب زمینی سرخ کرده هم به شما خواهند داد.

فلور برگر
فلور برگر

۵- توت فرنگی های آرناد (۳٫۹۵ میلیون دلار)

چشم های شما فریبتان نمی دهد. این دسر حدود ۴ میلیون دلار هزینه روی دست شما می گذارد. چه دریافت می کنید؟ ۷٫۰۹ قیراط حلقه الماس نامزدی همراه با دسر توت فرنگی که در شراب ۲۵ هزار دلاری فرو رفته است. دسر بدون حلقه می خواهید؟ خب این به نظر خیلی معقول تر به نظر می رسد : حدود ۹ دلار !

۶- سوشی طلایی ۲٫۷۵۰ دلاری

رستورانی در فیلیپین غذایی مخصوص افراد پولدار و معروف درست کرده است. در جالی که مواد غذایی محتوای سوشی همان مواد همیشگی هستند، آن را با لایه نازکی از طلای ۲۴ عیار به همراه ۰٫۲ قیراط الماس افریقایی پوشانده است که قیمت آن سر به آسمان می زند. البته نمی توانیم از سه قطعه مروارید زیبایی با آن ها تزیین شده چشم بپوشیم.

سوشی طلایی
سوشی طلایی

۷- استیک ۳۵۰ دلاری

در محله ای قدیمی در نیویورک می توانید دلارهایی را که به سختی به دست آورده اید خرج استیک ۳۵۰ گرمی کنید. گوشت گاو ژاپنی از گاوهایی که با دست ماساژ داده می شوند و فقط سوپ و سویا و برنج می خورند تهیه شده است که باعث شده۳۰ تا ۴۰ درصد بیشتر چربی بیشترو البته برچسب قیمت گرانتری داشته باشند.

استیک
استیک

۸- زعفران (حدود ۳ هزار دلار هر کیلوگرم)

جای تعجب نیست که زعفران گرانترین ادویه جهان است. ۷۵۰۰ رشته خشک شده از گل زعفران که فقط حدود یک کیلوگرم زعفران از آن به دست می آید و باید با دست برداشت شود.

زعفران
زعفران

۹- پیتزا طلایی با ترافل سفید (۲۴۲۰ دلاری)

در کشور مالت وش هر مارگو پیتزایی سرو می شود که با موزارلا ارگانیک بوفالو ، برگ های طلای ۲۴ عیار و ترافل هایی که در همان روز از شهر کوچک پیومونت ایتالیا رسیده اند پوشانده شده است. در منو رستوران توضیح داده شده است که این پیتزا نیست بلکه نشانه ای از خداست که به ما می گوید چقدر بزرگ است. برای سبک کردن کیف پولتون، شما باید از یک هفته قبل به آن ها سفارش بدهید.

پیتزا با ترافل سفید
پیتزا با ترافل سفید

۱۰- خربزه یوباری کینگ (۵۰ تا ۱۰۰ دلار)

این میوه کشت شده در یوباری ژاپن به خاطر طعم و مزه ترکیبی و خوشمزه و شیرین خود معروف شده است. در حالی که در میوه فروشی های ژاپن خربزه یوباری را با قیمت ۵۰ تا ۱۰۰ دلار می توانید بخرید، یک جفت از همین خربزه ها در ژاپن به قیمت ۲۶٫۰۰۰ دلار به حراج گذاشته شد.

خربزه یوباری کینگ
خربزه یوباری کینگ

دسته بندی بلاگ

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − سه =

65 − 55 =

در حال بارگذاری