چرا باید زعفران درجه یک بخریم؟

خرید زعفران درجه یک به معنای خرید بهتربن نوع زعفران موجود در بازار است که از اولین سرگلِ گلهای زعفران تهیه می‌شود. هرچند قیمت این ادویه خوش عطر به‌طور معمول بالاست اما خرید زعفران درجه یک همیشه قیمت بالاتری دارد که به دلیل کیفیت بهتر این ادویه خوش طعم در این نوع زعفران است. همان‌طور که می‌دانید زعفران یک ادویه گرانبهاست که از نظر دسته‌بندی استاندارد و کیفیت، می‌توان نسبت به خرید انواع زعفران اقدام کرد.

خرید زعفران درجه یک و تفاوت عطر و رنگ آن

همان‌طور که می‌دانید همه انواع زعفران‌های موجود، دارای کیفیت یکسانی نیستند و کیفیت زعفران به فاکتورهای متعددی ازجمله، سبک برداشت زعفران و سن برداشت زعفران بستگی دارد. کیفیت زعفران به معنای رنگ و عطر بهتر یک گرم زعفران در مقایسه با انواع مختلف زعفران است. این بدان معناست که خرید زعفران درجه یک برابر با رنگ و عطر بیشتر این ادویه خوش طعم است و طبیعتاً این مسئله بر روی رنگ و طعم غذا نیز تاثیرگذار است.

زعفران درجه یک
زعفران درجه یک

خرید زعفران درجه یک در مقایسه با دیگر انواع زعفران

شاید شما با خودتان فکر کنید چه تفاوتی باعث می‌شود که برای خرید زعفران درجه یک قیمت بیشتری بپردازید. در رابطه با این مسئله همان‌طور که گفته شد، کیفیت زعفران بستگی به سبک برداشت زعفران دارد و به این معنا است که چون رنگ و عطر زعفران در قسمت پرچم‌های گل زعفران متمرکز است، چیدن دقیق‌تر پرچم‌ها به‌صورت کامل به معنای عطر و رنگ بیشتر زعفران خواهد بود که این مسئله در زعفران درجه یک به بهترین نحو رعایت می‌شود.

البته بسیاری از تولید کنندگان، تجار و مصرف‌کنندگان زعفران، روش کلی‌تری برای توصیف کیفیت زعفران نسبت به دسته‌بندی استاندارد دارند. از نظر این افراد، خرید زعفران درجه یک به معنای خرید زعفرانی است که در هر گرم، عطر و طعم بهتری مطابق با سلیقه آنها داشته باشد و این افراد معمولاً بدون توجه به نوع بسته بندی، بر اساس تجربه خود و رضایت از نوع مارک خاصی از زعفران برای خرید زعفران درجه یک قیمت بالاتری می‌پردازند.

خرید زعفران درجه یک و ارزش غذایی هر گرم از آن

شما با خرید زعفران درجه یک تنها از رنگ و عطر آن بهره‌مند نمی‌شوید، بلکه باید بدانید که هر گرم از این ادویه ارزشمند حاوی ۶۵% کربوهیدرات، ۶% چربی، ۱۱% پروتئین و ۱۲% آب است. علاوه براین در هر قاشق غذاخوری معادل دو گرم زعفران، ۲۸% از نیاز روزانه بدن به مینرال منگنز برطرف خواهد شد. البته زعفران حاوی ریزمغذی‌های دیگری هم هست که به دلیل مصرف اندک این ادویه در غذاها، می‌توان ارزش غذایی آنها را نادیده گرفت.

باتوجه به موارد فوق شما می‌توانید با خرید زعفران درجه یک و افزودن آن به غذاها و نوشیدنی‌ها و حتی تهیه دمنوش، از منافع این ادویه خوش‌ عطر و بو بهرمند شوید و اگر تا به حال از زعفران استفاده نمی‌کردید، اکنون با استفاده از آن در غذاها و نوشیدنی‌های خودتان، تنوع عطر و طعم خوراکی­هایتان را بیشتر دهید و از آن لذت ببرید.

دسته بندی بلاگ

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − شانزده =

5 × = 45

در حال بارگذاری